Tutkuları Ve Hayalleri İle Yola Çıktılar | Üstün Patent
Tutkuları Ve Hayalleri İle Yola Çıktılar

Tutkuları Ve Hayalleri İle Yola Çıktılar

Yetimhanede dikiş dikmeyi öğrenen Coco Chanel bir gün “Time: Yüzyılın En Önemli Yüz Kişisi” listesinde tek yer alan moda tasarımcısı olacağını bilmiyordu.

Yağmurda araba kullanmaktan şikâyetçi olan Mary Anderson tasarladığı araba sileceği ile tarihe adını altın harflerle yazdıracağından haberi yoktu.

Ruth Handler, Barbie Bebek fikriyle dünyanın en önemli oyuncağını tasarladığını belki düşünebilirdi ama kadınların beden ölçülerini idealize edebileceğini tahmin bile edemezdi.

Kötü bir çocukluk döneminin ardından 17 yaşında hayatı değişen Oprah Winfrey’e bir medya imparatoru olarak kazandığı paralarla binlerce kız çocuğunun hayatına yardım eli olarak uzanacağını söyleseler belki kendi bile inanmazdı.

Ama hepsi hayal ettiler ve yola çıktılar.

Hayalleriniz İnançlarınıza Dönüştüğünde Gerçekleriniz Olacaklardır!

Yukarıda sizlere örneğini verdiğim kadınlar, hayallerini ve hayallerine olan tutkularını yanlarına alarak yola çıkmış ve bugün markaları veya buluşları ile dünyaya ilham veren rol modellere dönüşmüşlerdir. Başarıları sanılan gibi şans eseri değildir. Başlamak, denemek, yılmamak, çok çalışmak ve emeğin getirisidir.

Bu kadınların sizlerle olan en önemli ortak özelliği de yola çıkarken sonunu göremiyor olmalarıdır. Verdiğimiz örnekler özellikle son zamanlarda neredeyse hemen hemen her yerde duymaya alıştığımız basit girişimciliklerin benzersiz fikirlerinin önlenemez ve tahmin edilemez yükselişleridir.,

Ön Görülebilir Tehlikelerle Başa Çıkın

Bir gün, “Hadi!” diyerek yola çıktığınız her iş çeşitli risklerle karşı karşıya gelecektir. Bunların en önemlisi taklit edilebilir olmasıdır. Çünkü taklit emeğin en büyük düşmanıdır.

Yıllardır sadece emeğinizle büyüttüğünüz markanız, sabah akşam üzerinde çalıştığınız buluşunuz veya tasarladığınız ürününüzün kolay kopyalanabilir olması kaçınılmazdır. Bu durum sizin en büyük risklerinizin başında gelmektedir. Öngörülebildiğiniz bu tehlikenin önüne tescil işlemleri ile geçmek mümkündür. Marka, patent ve tasarım tescilleri emeklerinizin hayat kurtarıcısıdır.

Önceliklendirmeniz gereken bu korumalar sizi ilerde ciddi risklerden ve en önemlisi hukuki açıdan koruyacaktır. Tescil işlemleri markalarınızın ve tasarımlarınız benzersiz olmasını sağlarken, buluşlarınız için de kopyalanma riskini ortadan kaldıracaktır.

Ticaret hayatında riskleri minimuma indirirken lisanslama, benzersizlik ve satış önceliği gibi unsurlarda sizi artık tahmin edebileceğiniz başarıların kapılarını açacaktır.

Size de sadece hayallerinizin peşinden tutkuyla gitmek kalacaktır. Hadi!

💬 Marka uzmanlarımıza yazın
Scan the code