Hazırlanın! | Üstün Patent

Hazırlanın!

Birkaç Seneye Kadar Hepimiz Avatar Olacağız

Henüz çok anlamlandıramasak da geri kalmamak adına telaşla adapte olmaya çalıştığımız Metaverse dünyası, hızla iş – yaşam dinamiklerimiz arasında yer edinmeye başladı. Kimilerimiz toplantılarının kimilerimiz müşteri görüşmelerinin, Metaverse ortamında denemelerini yaparken bu furyaya önceden katılanlar arsa bile satın almaya başladı.

Şu anki trendin yayılımına baktığımızda da metaverse evreninin yeni avatarları olarak birçoğumuz, çok yakın zamanda bu dünyayı çeşitli yöntemler için deneyimliyor olacağız…

Peki, bizleri bu evrende neler bekliyor?

Metaverse, daha önce yaptığımız birçok eylemi kendi dünyasına taşımayı hedefliyor. Özellikle alışveriş, sosyalleşme, etkinliğe katılım, eğitim düzenleme gibi birçok aktivitenin çok yakın bir süreçte internet üzerinde kurgulanan bu yeni dünyaya taşınacağı öngörülüyor. Arttırılmış gerçeklik ve yüksek teknoloji ile birlikte boyut kazanmaya devam eden bu evren yavaş yavaş para harcayacağımız ortamları da çeşitlendiriyor. Örneğin, platformda, sanal para ile satın alınabilen arsalar, para transferleri ve borsa hariç ilk alış-veriş deneyimini de kullanıcılarını sunmuş bulunuyor.

Tüm bu istatistikler ve gözle görülen yükseliş trendleri Metaverse’yi, markaların ve girişimcilerin stratejik konumlanma süreçlerinde, yeni bir kalem olarak değerlendirilmesi gerektirdiğini de kesinleştirdi.

Özlem Arslan Kart – Üstün Patent Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

💬 Marka uzmanlarımıza yazın
Scan the code